Epidemia Covid-19 wymaga od nas wszystkich wspólnych działań poprzez praktykowanie dystansu społecznego i innych codziennych nawyków, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na wirusa, który powoduje Covid-19. Bardzo ważna jest też dezynfekcja. Warszawa to jedno z tych miast gdzie prowadzimy tego typu usługi jeśli chodzi o przestrzeń publiczną czy prywatną.

 

Dezynfekcja – czemu jest tak ważna

 

Zmniejszenie ryzyka narażenia na COVID-19 poprzez czyszczenie i dezynfekcję to ważny element otwierania przestrzeni publicznych, który będzie wymagał starannego planowania. Wirus, który powoduje COVID-19, może zostać unicestwiony, jeśli użyjesz odpowiednich produktów i będziesz wiedzieć jak dezynfekować dłonie. WHO opracowała listę produktów dezynfekujących, które można stosować przeciwko COVID-19, w tym gotowe do użycia spraye, koncentraty i chusteczki.

 

Praktyczne porady

 

Zwykłe rutynowe czyszczenie mydłem i wodą zmniejszy ilość wirusa na powierzchniach i przedmiotach, co zmniejsza ryzyko ekspozycji. Niekiedy jednak nie wiemy jak dezynfekować powierzchnie czy jak powinna przebiegać prawidłowa dezynfekcja. Warszawa Wola czy Żoliborz na terenie każdej dzielnicy świadczymy swoje usługi w zakresie wykonania pełnej i właściwej oraz bezpiecznej dezynfekcji. Ważna też jest częsta dezynfekcja powierzchni i przedmiotów, których dotyka wiele osób.

 

Środki domowe

 

Większość wybielaczy do użytku domowego zawiera 5–9% podchlorynu sodu. Nie używaj ich jednak do dezynfekcji, jeśli procent nie mieści się w tym zakresie lub nie jest określony. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na butelce wybielacza, aby przygotować rozcieńczony roztwór wybielacza. Nigdy nie mieszaj domowego wybielacza (ani żadnych środków dezynfekujących) z innymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi. Może to powodować wdychanie oparów, których wdychanie może być bardzo niebezpieczne. Codziennie sporządzaj nowy rozcieńczony roztwór wybielacza. Roztwory wybielające nie będą tak skuteczne po wymieszaniu z wodą przez ponad 24 godziny. Do dezynfekcji nadają się też produkty na bazie alkoholu.

 

Bezpieczeństwo

 

Tylko specjaliści wiedzą jak powinna przebiegać prawidłowo wykonana dezynfekcja. Warszawa Bielany czy Ursynów – jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi w przeprowadzeniu tego procesu w sposób właściwy. Jeśli jednak decydujesz się samodzielnie przeprowadzić dezynfekcje, to załóż rękawiczki i rozważ okulary lub gogle pod kątem potencjalnego zagrożenia rozpryskami dla oczu. Zapewnij odpowiednią wentylację (na przykład otwarte okna). Używaj tylko ilości zalecanej na etykiecie. Oznacz rozcieńczone roztwory czyszczące. Przechowuj i używaj środków chemicznych poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Nie mieszaj produktów ani chemikaliów.