Kiedy w naszym mieszkaniu pojawią się pluskwy możemy mówić o poważnym problemie. Są to uciążliwe stworzenia, które ciężko jest wykurzyć. Najczęściej konieczna jest dezynsekcja – pluskwy w Warszawie mogą nam pomóc usunąć wyspecjalizowane firmy.

Są to insekty stanowiące zagrożenie dla zdrowia mieszkańców, które gryzą i szybko się rozmnażają stając się coraz bardziej dokuczliwe. Ich pojawienie się w domu zwiastuje mozolną walkę. Często domowe sposoby nie wystarczają by się ich pozbyć. Wtedy trzeba wezwać fachowców.

Warto przy tym wiedzieć co przyciąga te robaki do domów i w jakich warunkach najszybciej się one rozwijają. Ta wiedza pozwala na stosowanie koniecznej profilaktyki, tak by na naszym ciele nie pojawiały się bolesne ślady po ugryzieniach.

Pluskwy domowe – czym są?

Poruszające się bez skrzydeł, niewielkich rozmiarów insekty wychodzą na żer głównie w nocy. Dlatego też ciężko jest je zauważyć. Żywią się one krwią organizmów stałocieplnych, zatem jako ludzie stanowimy jeden z ich celów.

Chowają się w ciemnych, głębokich zakamarkach – w materacach lub innych szczelinach – stąd ich zlokalizowania nie zawsze należy do najłatwiejszych. Natomiast ich rozpoznanie już nie powinno nastręczać wielu kłopotów – wyglądają dosyć charakterystycznie.

Obecność pluskiew można zdiagnozować po ugryzieniach na ciele. Warto też dodać, że rozmnażają się w szybkim tempie. Do ich usunięcia konieczna jest dezynsekcja – pluskwy w Warszawie z powodzeniem eliminują doświadczeni fachowcy.

Co przyciąga pluskwy do domu?

Zasadnym wydaje się pytanie: skąd ci nieproszeni lokatorzy biorą się w domu?

W przeciwieństwie do innych insektów nie przyciąga ich ani brud, ani wilgoć. Czynnikiem, który najmocniej je przyciąga jest zapach krwi – wszelkie organizmy żywe są dla nich celem.

Najczęściej przenoszone są zatem przez ludzi – potrafią bytować nawet do 70 dni bez żerowania. Zdarza się, że podróżują wraz z człowiekiem. Można je przynieść z hotelu bądź nawet od znajomych.

Inną opcją, która może sprawiać, że pluskwy pojawiają się w domu bywa wymiana mebli. Sprowadzając do domu używane meble, ale także nowe, zawsze istnieje ryzyko, że w ich szczelinach będą się gnieździć pluskwy.

Ich specyfika pozwala im przez długi czas czekać na “ujawnienie się”. W związku z tym często są one niczym bomba z opóźnionym zapłonem.

Po ich odkryciu powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z fachowcami. Problem z pluskwami załatwia dokładna dezynsekcja w Warszawie, pluskwy usuwać powinni fachowcy znający należyte metody, dysponujący odpowiednimi narzędziami i potrafiący je w bezpieczny sposób zaimplementować.