Myszy grasujące po naszych domach potrafią być nie lada utrapieniem. Mimo małych rozmiarów, kiedy dostaną się do pomieszczenia, są w stanie wywołać wiele strat. Niszczą w zasadzie wszystko, co spotykają na swojej drodze.

Ponadto, myszy ze względu na swoją zwinność i wielkość są trudne do złapania. Stosuje się różnego rodzaju pułapki czy odstraszacze, jednak nie zawsze one działają. W takich okolicznościach najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje się deratyzacja. Warszawa czy Wrocław – problem z myszami może wystąpić wszędzie.

Rozpoznanie przeciwnika: co przyciąga myszy pod nasz dach?

Myszy najczęściej zakładają gniazda w naszych domach z nienacka. Dlatego warto się zastanowić jakie bodźce najmocniej je przyciągają.

Nie jest zaskoczeniem, że zazwyczaj obszary aktywności myszy występują wokół miejsc, w których gromadzona jest żywność. Zwłaszcza zepsute jedzenie stanowi zachętę dla myszy.

Myszy szukają schronienia we wnętrzach domów również ze względu na ciepło – największy problem z nimi pojawia się, gdy za oknem jest zimno. Sprawność myszy pozwala jej wykorzystać nawet najdrobniejszą szczelinę by dostać się do pomieszczenia.

Trzeba wiedzieć, że styropian czy wata mineralna, które tworzą izolację cieplną w mieszkaniach, nie są przeszkodą dla gryzoni. Co więcej, myszy często upatrują sobie tego typu miejsca jako swoją bazę wypadową. W takich sytuacjach, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest deratyzacja. Warszawa i okolice to obszar działania wielu specjalistów, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu z łatwością radzą sobie z wyplenieniem gryzoni z pod naszego dachu.

Profilaktyka: jak zapobiec pojawieniu się myszy?

Istnieje szereg zabiegów, które można przeprowadzić aby zminimalizować ryzyko wystąpienia myszy w naszych domach.

Warto zacząć od sprawdzenia szczelności wszystkich pomieszczeń. Zwłaszcza okolice piwnicy i poddasza mogą być podatne na mysie harce.

Regularne usuwanie zalegających śmieci i dbanie o porządek są naturalnymi wrogami myszy. Mysz nie będzie też zainteresowana pomieszczeniem, w którym dostęp do żywności jest odcięty.

Także zwierzęta domowe działają odstraszająco na myszy. Pies czy kot w domu mogą przeistaczać się w myśliwych i być dla myszy utrapieniem.

Przestrzeganie tych prostych zasad może pomóc uniknąć problemu z myszami. Jednak najskuteczniejszą metodą będzie kontakt z profesjonalistami. Deratyzacja Warszawa pozwoli sprawdzić dom pod kątem obecności myszy, zabezpieczyć go, a w razie potrzeby ze stuprocentową skutecznością się ich pozbyć.

Deratyzacja w Warszawie.