Dezynsekcja mieszkania to metoda pozwalająca zwalczyć różnego rodzaju owady w mieszkaniu, tj. karaluchy, pluskwy lub pchły w domu. Tego rodzaju zabiegu owadobójcze wykonywane są z wykorzystaniem różnych technik, a decyzja o wyborze konkretnej, przede wszystkim zależy od rodzaju problemu. Niemniej, najpopularniejsze metody dezynsekcji domu to zastosowanie oprysku bądź opylanie za pomocą różnych substancji chemicznych. Przed tego rodzaju zabiegiem należy właściwie przygotować mieszkanie.

Większość osób wie, czym jest dezynsekcja, ale nie ma pojęcia jak się do niej odpowiednio przygotować. Tym samym mieszkanie, które poddawane będzie dezynsekcji, musi zostać odpowiednio przygotowane. Zatem w jaki sposób przygotować mieszkanie do zabiegu dezynsekcji?

Dezynsekcja w Warszawie.

Dezynsekcja – sposób przygotowania mieszkania

Właściwe przygotowanie mieszkania do przeprowadzenia dezynsekcji to bardzo ważna czynność, która pozwoli na sprawne usunięcie nieproszonych gości w domu. Należy jednak pamiętać, że sposób przygotowanie wnętrz do zabiegu przede wszystkim zależał będzie od zastosowanych środków i metody. Niemniej zdecydowana większość środków, które obecnie się stosuje, powoduje konieczność chowania produktów spożywczych oraz wyprowadzenia zwierząt domowych. Także wszelkie urządzenia elektryczne powinny zostać schowane.

Warto pamiętać, że w szczególnych przypadkach, kiedy populacja rybików czy pluskiew jest naprawdę liczna, konieczne będzie opuszczenie mieszkania, nawet na więcej niż dobę. Z uwagi na bardzo silne działanie środków, które wykorzystywane są przy dezynsekcji, mogą one zagrażać zdrowiu.

 

Zamgławianie i opryskiwanie – podstawowe zalecenia

Wszystkie zabiegi dezynsekcji wymaga odpowiedniego przygotowania mieszkania. Wszelkie przedmioty higieny osobistej oraz produkty spożywcze muszą zostać dokładnie zabezpieczone. Jednak o czym szczególnie należy pamiętać przed przyjściem profesjonalnej ekipy? Oto kilka najważniejszych porad:

·        Przejrzyj wszelkie poddawane dezynsekcji powierzchnie i przynajmniej pobieżnie sprawdź, w którym miejscu szkodników występuje najwięcej.

·        Sprawdź trudno dostępne miejsca, gdzie najczęściej zasiedlają się owady i w miarę możliwości zorganizuj do nich dostęp dla ekipy.

·        Udostępnij rury oraz zdemontuj wszystkie ozdoby ścienne.

·        Opróżnij szafkę w kuchni, szczególnie pod zlewozmywakiem.

·        Zabezpiecz sztućce i schowaj szczoteczki do zębów oraz inne przedmioty higieny osobistej.

·        Wszystkie urządzenia elektryczne spakuj w kartony i dokładnie zabezpiecz.

·        Wszelkie produkty spożywcze należy przenieść poza miejsce, w którym przeprowadzana jest czynność dezynsekcji.

 

Po zabiegu dezynsekcji – o czym należy pamiętać?

W zależności od skali problemu, po wykonanym zabiegu dezynsekcji właściciele mieszkania powinni je opuścić na określony czas, jaki poda ekipa przeprowadzająca zabieg. Ponadto wszystkie poddawane dezynsekcji powierzchnie należy dokładnie umyć, także należy zmyć podłogi, na których z pewnością osadził się preparat w procesie zamgławiania oraz opryskiwania. Wszystkie folie, którymi została zabezpieczona żywność, należy od razu dokładnie usunąć oraz wyrzucić do śmieci. Do dokładnego zmycia wszystkich powierzchni wystarczą detergenty codziennego użytku oraz ciepła woda.

Skuteczne przeprowadzenie zabiegu dezynsekcji to przede wszystkim zastosowanie odpowiednich ilości środków chemicznych celu usunięcia szkodników. Warto więc pomóc firmie dezynsekującej, przybliżając przed zabiegiem skalę problemu. W ten sposób zwiększymy skuteczność przeprowadzanej czynności.

Dezynsekcja w Warszawie, sprawdzony sposób na intruza