Niejednokrotnie można spotkać osoby mylące zwroty “dezynfekcja” i “dezynsekcja”. Brzmią podobnie, ba, pochodzą nawet ze zbliżonej grupy czynności. Można też dodać, że terminy te mają ze sobą także kilka punktów wspólnych. Podział między nimi jest jednak klarowny.

Dezynsekcja Warszawa zajmuje się eliminacją insektów, natomiast dezynfekcja zwalcza bakterie i drobnoustroje. Jak konkretnie wygląda dezynsekcja Warszawa? Co łączy te wyrazy? A co je różni?

Dezynsekcja w Warszawie, sprawdzony sposób na intruza

Dezynsekcja – co to jest?

Dezynsekcja koncentruje się na eliminowaniu insektów z naszych domów. Wszelkiego rodzaju karaluchy, mrówki, mole czy muchy znajdują się na celowniku osób świadczących usługi dezynsekcyjne.

Również gniazda os i szerszeni czy larwy owadów – w razie tego typu kłopotów wzywamy pogotowie dezynsekcyjne. Dezynsekcja Warszawa wykonywana jest zarówno w mieszkaniach, jak i w miejscach pracy czy na terenach odkrytych.

W celu walki ze szkodnikami używane są preparaty o różnym charakterze. Można spotkać dezynsekcję przy pomocy środków chemicznych, a także stosowanie pułapek czy zabiegów płosząco-wyganiających.

Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja natomiast to odkażanie powierzchni i obiektów. Jest powszechnie stosowana w medycynie. Również przemysł spożywczy i wszelkie miejsca gdzie produkowana i przetwarzana jest żywność zobowiązane są do dezynfekowania narzędzi i miejsc pracy.

Temat dezynfekcji zagościł na dłużej w naszych domach po wybuchu pandemii. Wykorzystanie w jej ramach właściwych środków pozwala niszczyć wszelkie drobnoustroje, wirusy i zarazki.

Na potrzeby dezynfekcji wykorzystywane są różne środki chemiczne i technologiczne. Do najczęściej stosowanych instrumentów dezynfekcyjnych zalicza się alkohol oraz promienie UV.

Różnice i podobieństwa między dezysenkcją, a dezynfekcją

Mimo zasadniczych różnic dotyczących sensu stosowania tych technik, dezynsekcja Warszawa i dezynfekcja mają kilka punktów stycznych.

Łączy je przede wszystkim znaczenie dla utrzymania higieny i zdrowia. Utrzymanie czystych, pozbawionych zarazków i robctwa pomieszczeń wpływa korzystnie na jakość życia.

Oprócz tego, warto wspomnieć, że przeważnie w ramach działalności jednej firmy zlecona może być dezynsekcja Warszawa i dezynfekcja. Są to zbliżone do siebie na pewnych płaszczyznach czynności i specjaliści często oferują je w pakiecie.

Warto cyklicznie przeprowadzać takie zabiegi, choćby z czystej profilaktyki. Dotyczy to zwłaszcza zakładów pracy.